Co nabízíme

 

DĚTSKÉ SKUPINY

MOŽNOSTI DOCHÁZKY
Pravidelná každodenní docházka – Tento způsob docházky je vhodný především pro pracující rodiče a nahrazuje docházku do mateřské školy. Čas trávený u nás je rozvržen podle denního programu a náplň činností vychází z Plánu výchovy a péče dětské skupiny ČÁP.

Příležitostná docházka – Dítě navštěvuje centrum jen některé dny v týdnu, např. každé úterý a středa. Dítě tráví čas ve skupině Čápat, sdílí s nimi program a je plně zapojeno
do kolektivu. Tento způsob docházky je vhodný pro děti, které si na dětský kolektiv teprve zvykají. 

PROGRAM DĚTSKÉ SKUPINY

Školka Čáp 320STRAVOVÁNÍ
Rodič si může vybrat jednu z možností stravování:
1. Dětem podáváme jídlo, které si přinesou z domova v dóze opatřenou čitelným jménem a příjmením dítěte. V případě celodenního pobytu 2 svačiny a oběd.

2. Pro děti připravujeme svačiny v naší kuchyňce a obědy dovážíme z prověřeného odběrového místa v termoportech. Připravujeme zdravé svačinky.

Jako maminky vlastních dětí chceme pro naše děti i naše malá Čápátka zdravé a dobré potraviny. Proto jsme se rozhodli, že z jídelníčků postupně vyřadíme veškeré uzeniny, paštiky, sladkosti, náhražky apod. Jaké budou tedy nové svačinky u ČÁPA?

  • více domácích pomazánek ze zeleniny, ryb a sýrů,
  • více tmavého vícezrnného pečiva,
  • více čerstvého, sušeného či kompotovaného ovoce,
  • více sýrů, jogurtů a mléčných produktů.

Dětem připravujeme nápoje jen z ovocných šťáv, které neobsahují umělá barviva a umělá sladidla, např. značka Jupí nebo Solevita.

Děti mají možnost si VŽDY přidat, takže i ti největší jedlíci si přijdou na své. Z praktických důvodů si k nám děti nosí lahvičky s pitím (pití s sebou na výlety, na hřiště atd.). Během dne doplňujeme ovocným nápojem, v zimě pak čajem.

AKTUÁLNÍ OBĚDOVÝ JÍDELNÍČEK

VZOROVÝ JÍDELNÍČEK, co máme u nás dobrého.