Reference od rodičů

Krásný dobrý den, my jsme dneska vyrazily do nové školky poprvé a já se naprosto dojímám, jak kamarádi Čápata Emičku přivítali a vtáhli mezi sebe.

Jsem úplně dojatá a vděčná, jaké skvělé základy jste dětem v ČÁPovi položily a a že jsou v nové školce spolu.

Doosan 2023


Nejlepší školka!!!

Tereza Rajnincová Pomajslová, Zelený ČÁP 2023


Lepší školku jsem pro své děti nemohla vybrat. Malý kolektiv, individuální přístup, čas v přírodě, milé tety. Děti se do školky těší a odpoledne vždy s nadšením vypráví, co vše zažily. 

Moc děkuji za Vás všechny! 

Monika Neugebauerová, Bílý ČÁP 2023


Především bych ráda poděkovala. Pro mě, jako rodiče, je důležité mít pocit bezpečí, když dítě svěřují 3. osobě (v tomto případě ČÁP). Nejen, že rodinný a profesionální přístup paní učitelek mě hned na “první dobrou” o tomto přesvědčil, tak jsem byla neuvěřitelně nadšená z toho, kolik a co vše s dětmi podnikají, jak je rozvíjejí a starají se o ně s láskou, jako by byli jejich vlastní.

V letošním školním roce jsme se, dle našeho plánu, vrátili do Prahy, ale myslím, že to, jak děti s nadšením vzpomínají na předešlé roky v Čápovi, zapříčinilo, že nám Knín přirostl tak k srdci, že se vracíme zpět a už natrvalo. 🙂 Jediné, co nás i děti mrzí, že již odrostli školkovému věku a do Zeleňáku se tedy již nevrátí.

Osobně bych ráda poděkovala Zuzaně Kunteové (Oranžový Čáp) a Libušce Urbanové (Zelený Čáp), že nám matkám ten přechod do práce neuvěřitelně ulehčují, když víme, že dáváme děti někam, kde je obejmou a s láskou a péčí se o ně postarají.

DĚKUJI!

Kateřina Vodičková, Zelený a Oranžový ČÁP, 2023


Moc děkujeme nejlepší školičce na světě. 🙂

rodič z ČÁP-DOOSAN, 2023


S Čápem jsme velmi spokojení už od dob, kdy začal dětskou skupinu navštěvovat náš syn, který nyní již chodí do první třídy ZŠ. A musím uznat, že tato dětská skupina a lektorky mu daly ten správný a krásný start do školy, do života. Chodil sem moc rád a rád se vrací na návštěvu. Musím vyzdvihnout perfektní komunikaci mezi rodiči a lektorkami, co se dětí týče. V dětské skupině vždy vše skvěle fungovalo, nikdy děti neškatulkují a ke všem dětem se chovají s respektem a láskou. Výborně dokáží posoudit, co které dítko potřebuje, jak s ním komunikovat atd.

Najdou si cestu naprosto ke všem dětem. Každé dítě je originál a každé potřebuje jiný přístup. V Čápovi se tímto řídí, a proto jsou zde děti tak spokojené. Lektorky v dětské skupině dokáží naplňovat jejich potřeby, a proto jsou zde děti tak spokojené. Nyní navštěvuje dětskou skupinu také naše dcera a je opravdu radost vidět ji každý den šťastnou a usměvavou, že se jí ani nechce domu. Pro své děti jsme si nemohli vybrat lépe.

Obrovské díky a velký obdiv patří obzvlášť Libušce. Je to opravdu člověk na svém místě, který své práci rozumí a dělá ji srdcem. Stejně tak bych chtěla poděkovat i ostatním lektorkám ze Zeleného Čápa, všechny jste skvělé a pro děti jste VŠECHNY jako druhá rodina. Moc si vás vážím. Děkuji a jen tak dál, drahé čápice, přeji spousty spokojených čápat i v budoucnu.

SČ, Zelený ČÁP 2023


Tuto školku určitě doporučuji a nemůžu na ni říct nic negativního. Líbí se mi na ní její denní program. Chodí pravidelně s dětmi ven, věnují se jim, hrají si s nimi, můj syn má veškerý přehled o zvířátkách, rostlinkách, státních svátcích, až mi to vyraží dech, co všechno ví.  S dětmi ,,paní učitelky “ i vaří různé sirupy nebo cukroví a pečivo, které se vztahuje k danému období. Vše má svůj řád.

Dle mého názoru jsou naprosto připravený na základní školní docházku a dokonce si i myslím, že toho budou vědět víc než jejich vrstevníci. Můj syn je tam velmi spokojený a nikdy nepřišel s tím, že by na něj byly ostatní děti zlý nebo si s ním nechtěly hrát. Což také velmi oceňuji.

Děkuji úžasným „paním učitelkám“ za jejich přístup. Kéž by bylo víc takových školek. 

Dana Vernerová, Zelený ČÁP 2023 


S chodem skupiny v Budínku, kam chodí náš Štěpánek, jsme spokojení. Výlety za zvířátky, na kola, procházky, zahrada, zvířátka. Když se Štěpánka někdo ptá na školku, tak začne vyjmenovávat, co je ve školce za zvířátka.
Občas ráno nechce jít (já jsem doma s mladší dcerou, tak chce být s námi), ale i přes to odpoledne nechce zase domů. Baví ho vodní atrakce u pumpy (už má podruhé rýmu jak trám), 🙂 zpívání ve čtvrtek.
Mně vyhovuje komunikace s Jarkou i Adélkou, kterým v případě nemoci píšu. Když si nejsem jistá, co a jak bude, není problém napsat nebo zavolat a nikdo není nepříjemný. Mám pocit, že se na všem dá domluvit.

Líbí se mi, že se s dětmi slaví narozeniny. Oceňuji fotky online, je hezké vidět, jak jsou děti usměvavé, spokojené a je jedno jestli jsou na zahradě, ve třídě nebo někde v lese.
V případě nehody při spinkání (a že jich bylo) z toho nikdo nedělá tragédii. Celkový citlivý přístup k dětem. Děkujeme za to, jací jste, a doufám, že v tom, co všichni ve skupině dělají, půjde pokračovat.

Jediný malý problém má manžel a děda se sledováním nástěnky a předáváním informací mně. Občas se stane, že nevezu Štěpánka já a pak nic nevím. Asi by to spravilo info do mailu/WhatsApp /messengeru. I kdyby to měla být fotka z nástěnky.

To je asi vše. My jsme opravdu spokojení. Štěpánek se do školky těšil od prvního dne. Chodil jednou za týden a od začátku byl ve školce celý den.

Lenka Kočí, 3. 7. 2021


Jsem ze školky nadšená, oceňuji přístup a rozmanitost aktivit, které se ve školce s dětmi dělají. Dcera chodí domu nadšená, plná zážitků a dojmů. Oceňuji nasazení všech tet ve školce a jsem strašně šťastná, že dcera může skupinu navštěvovat.

Šimonovská Mirka, 2. 7. 2021 


Náš Vašík začal chodit do Čápa na začátku roku 2019. Přestěhovali jsme se z Německa, kde chodil již předtím do jesliček a chtěla jsem, aby chodil i nadále někam do kolektivu dětí. Najít místo uprostřed školního roku, navíc pro tenkrát 2leté dítě,  nebylo snadné a jediná školka, která nám tenkrát vyšla vstříc, byl Žlutý Čáp na Budínku. Už první setkání s hlavní lektorkou Jarkou na nás tenkrát udělalo velmi dobrý dojem. Nyní již uplynuly více než 2 roky a musím říci, že tato dětská skupina naprosto předčila naše očekávání. Vlastně ani nemám pocit, že naše dítě chodí někam do školky. Spíše mi to připadá, jako že ho ráno odvezu na hlídání k babičce. Vesnická školka se zahradou, zvířátky a zeleninovou zahrádkou je pro děti ideální prostředí.

Velmi oceňuji snahu všech lektorek a obětavou práci s dětmi. Syn mi denně vypráví s nadšením o tom, jak pracovali na zahrádce, sbírali vajíčka od slepiček, pekli koláč s jahodami ze zahrádky, opékali špekáčky na ohni, šli na procházku k rybníku krmit rybičky… Je na něm vidět, že je opravdu spokojený a šťastný. Musím říci, že lektorky toho dělají pro děti opravdu hodně a to i nad rámec toho, co by musely. Viz např. nedávné spaní ve školce přes noc. To byl pro děti opravdu zážitek! Bylo by mi velmi líto, kdyby tato dětská skupina nemohla pokračovat v současné podobě dál. Pořád doufám, že změna dětských skupin na jesle neprojde. Byla by to velká škoda. Nad negativy a tím, co by se dalo změnit k lepšímu, jsem přemýšlela, ale opravdu mě nic nenapadá. Myslím, že všechno je skutečně nadstandartní.

Možná jen jedna věc. Provozní doba „až“ od 7. Brzy budeme muset řešit situaci, kdy budeme muset 2 děti odevzdat do školky nejpozději v 6:15. Ale chápu, že jsme asi jediný případ a ostatní rodiče by zřejmě o dřívější provozní dobu neměli zájem. Syna vozím do školky na 8 a většinou je tam mezi prvními.

Ještě jednou díky za všechno, co pro děti děláte!

Barbora, 2. 7. 2021


My jsme v Budínku spokojeni naprosto se vším. Mám srovnání s jinými skupinami/školkami a Budínek je jako sen.
Tety mají perfektní, osobní a empatický přístup k dětem, ale i k nám rodičům :). (A my to potřebujeme) Děti se přirozeně dozvídají spoustu zajímavých věcí, tety s dětmi dělají zajímavé věci (i z běžného života), přirozeně jsou děti vedeny k lásce k přírodě.
Za Budínek jsme moc vděční.
Děkujeme!

Mgr. Ivana Hellerová, MBA, 2. 7. 2021


Se službami Čápa jsme velice spokojeni, dlouho jsem hledala, kam umístím své děti do předškolního vzdělávání a zde jsem našla vše, co jsem hledala – malý kolektiv dětí, krásné zázemí, laskavý a individuální přístup, skvělá komunikace s dětmi, ale především i s námi rodiči, pestrý program aktivit, rodinné prostředí.
Já jako rodič především oceňuji to, že mé dítě je zde nadmíru spokojené, chodí sem rádo, vím, že se mohu spolehnout na to, že pokud by se cokoliv dělo, jsme ihned informováni, dostáváme detailní informace o tom, co se v dětské skupině dělo, jaký byl program, jak byly děti spojené. Líbí se mi také otevřenost a propojenost dětské skupiny s námi rodiči, společné aktivity, které propojují vztah mezi rodiči dětí z dětské skupiny a mezi dětskou skupinou a rodiči.
Celkově nemám co vytknout a přála bych všem dětem, aby byly tak spokojené, jako naše děti v dětské skupině Žlutý Čáp!

Zuzka Matějů a spol., 1. 7. 2021


S poskytovanými službami jsme moc spokojeni. Především děkujeme za lidský a milý přístup Vás všech, kdo školku provozujete a staráte se o naše dítka. Nesmírně si vážíme toho, jakým způsobem k dětem přistupujete.

Asi se nedá vypsat úplně vše, co se nám líbí a z čeho máme radost. Ale asi je to hlavně podpora dětí ve vztahu k přírodě a k tradicím. V uvědomění si koloběhu života, vnímání okolí a úctě ke všemu živému. Je skvělé, že děti a vlastně i rodiče nepřišli k něčemu hotovému. Třeba zahrada a prostor na Budínku se stále utváří, jsme rádi, že u toho můžeme být spolu se Simčou.

Trápí nás jen jedna věc, že tento skvělý funkční systém dětských skupin, který jste vytvořili, chce někdo nesmyslným způsobem měnit. Vše vyhovuje skupině, rodičům a v neposlední řadě si troufáme říct, že hlavně dětem. A to je to nejdůležitější.
Máte naši podporu pro zachování a pokračování dětských skupin. Děláte něco, co má smysl!

Děkujeme za nás i za naší Simču.

Pavlína se Símou a Hynek, 29. 6. 2021


Do Budínku posíláme již své druhé dítě a jsme velmi rádi, že tato skupina funguje. Všechny tři tety (Jarka, Týna a Adélka) jsou každá jiná a přitom se vzájemně skvěle doplňují.
Máme pocit, že Janičku posíláme k babičce, kde má tu nejlepší péči, než do školky. Budínek má navíc skvělou zahradu plnou různé fauny a flory.
Děláte to dobře a za to vám patří velké díky …

Smejkalovi, 15. 5. 2021


Pěkný den,
naše starší dcera Viktorka navštěvuje dětskou skupinu ČÁP už 4. rokem, z toho na Budínku ve Žlutém Čápovi je už třetím rokem, a přidala se k ní i naše nejmladší dcera Sofie. Před Čápem chvíli navštěvovala jinou školku, ale nedá se to vůbec srovnávat.
Z Čápa jsme nadšení my, rodiče, i naše holky. Oceňujeme malý kolektiv, který umožňuje individuální přístup, skvělé „tety“, které se o děti báječně starají a rozvíjí je, a v neposlední řadě i zázemí se zahradou, přírodou, zvířátky.
Děti se do Čápa vždy těší, během nuceného zavření kvůli covidu se pořád ptaly, kdy už zase budou moct chodit do „školky“.
Děkujeme za všechno, co pro naše děti děláte, je vidět, že to děláte s láskou a jen jako jako práci.

Milan a Magdaléna Jírovi, 3. 5. 2021


Fantastický, milý a vstřícný přístup. Jsem moc vděčná, že taková školka je a naše Karolínka ji může navštěvovat.

Michaela Stará, 14. 12. 2017


…přestěhovali jsme se do Hostomic z Prahy v prosinci, od ledna náš mladší(tehdy 2,5 roku) nastoupil k Vám a já byla šťastná jako blecha, lepší školku jsme najít nemohli… Super učitelky, přístup k dětem, aktivity, trpělivost, láska, porozumění!
Díky všem z oranžového čápa, budete nám chybět.:( Viktor i Kristiánek si Vás oblíbili a já
s manželem jsme byli moc mile potěšeni, že existuje taková parádní školka! Určitě se na
Vás někdy přijedeme podívat.

Veronika Zbytovská, 31. 8. 2017


Za naší Elišku i Terezku vám patří velké díky. Péče o děti profesionální, ale lidská a dětem příjemná, opravdu téměř v rodinném kruhu. Vždy vstřícné jednání, velká spokojenost.
A i když dcera chodí již do státní školky, nejraději by se do Čápa vrátila a vzpomíná jen
a jen v dobrém. Druhá dcera se teď s Čápem o prázdninách rozloučí, ale věřím, že se rádi budeme vracet aspoň „na kukačku“. Za mě a naše dcery vám patří celé nebe hvězdiček 🙂

Gabriela Strnadová, 7. 6. 2017


Pro našeho syna to nejlepší prostředí, které jsme mohli vybrat. Velké DÍKY patří všem kteří se podílejí a hlavně p. učitelkám v Oranžovém Čápovi, které jsou naprosto skvělé a velmi ochotné.
Doporučuji všem!

Monika Zajícová, 2. 12. 2016


Byli jsme moc spokojeni. Líbí se nám hlavně práce s dětmi, která je velmi kreativní. Děti nosí každý týden domů spoustu svých výtvorů, každou chvíli mají ve školce karneval nebo jinou akci podle ročního období či svátků.

Kristýna Brejchová, 1. 2. 2015


Jestli si pro svoje děťátko přejete příjemnou „lidskou“ školku, můžete ho bez obav svěřit
k Čápovi. Atmosféra ve školce připomíná trochu větší rodinu, všichni se vejdou k jednomu stolu, každý si s každým pohraje, každé dítě se zapojí. Starší děti pomohou mladším, učí se vzájemnému ohledu a spolupráci. Tety učitelky jsou milé a laskavé. a děti v Čápovi jsou všechny moc prima!!

Jitka Urbanová, 17. 9. 2015


… poděkováním Jiřince Šlapákové a ostatním dámám od Zeleného Čápa a to za to, že se s dětmi snažíte být co nejvíce v přírodě a vedete je tak k úctě k ní, což považuji za důležitější než cokoliv jiného „výkonového“ (např. kolik písmen a číslic umí než půjde do školy), vždyt v životě POTŘEBUJEME NUTNĚ JEN vodu a potravu, které nám právě příroda dává a o které se vůbec nestaráme…. navíc dále děti vedete ke spolupráci, dáváte jim důvěru ve vlastní schopnosti vyřešit situaci a nezařazujete do programu hry podporující kompetici,ale naopak vedoucí ke kooperaci.

I vzhledem ke své pedagogické minulosti, studiu a navíc mému současnému zaměření (ředitelka nadace podporující mimo jiné systémové změna ve školství)cítím potřebu se vyjádřit veřejně a říct, že čáp je v mých očích opravdu profesionálním zařízením a jsem šťastná, že tam můžou chodit dvě mé děti a nemusím se bát, že tam v nich někdo „zabije“ jejich přirozenou touhu po poznávání světa a mám radost, že tam všechny paní učitelky vyznávají podobné hodnoty jako já a nejednají v rozporu s mým výchovným stylem a životním nastavením.

Jen jednu malou výtku mám – moc by se mi líbilo, kdyby se jezdilo více na výlety nebo např. do divadel apod., s těmito staršími dětmi by to bylo fajn – proč se třeba nespojit se školkou v Korkyni (stejně tak to udělala Slapská školka) a nejezdit s nimi jedným autobusem? V létě byly děti z těchto školek společně např. v Zeměráji, potom se podívat asi na 3 farmách, jezdí společně do lyžařské školky Monínec apod…
Děkuji za zvážení a hlavně děkuji za citlivý přístup ke každé osobnosti dítěte…
Hodně štěstí do let dalších 🙂

Marcela M.


Chtěla bych vám poděkovat za perfektní péči a starostlivost o Sáru v průběhu minulých dvou let. Sárinka vždy do školky chodila ráda a to mluví za vše.

Husárová


Vážená společnosti Čáp,
chtěl bych vám takto poděkovat a dát doporučení pro ostatní rodiče.

Do vaší školky mi chodí dcera a ostatní děti jsem měl ve státní školce. Musím objektivně uznat, že Vaše školka pracuje s dětmi mnohem více než i ta nejlepší třída ve státní školce co jsem poznal. To, jak složité věci s vámi tvoří 3leté děti je z mého pohledu úžasné.

Stejně tak bych chtěl i vyzdvihnout úroveň příměstského tábora. Za cenu 700 korun/týden jste připravili špičkový program a dcera byla nadšená a ráda tam chodila. Vřele vaši společnost doporučuji, neboť upřímně věřím, že děláte dobrou práci.

Tento dopis prosím klidně použijte k vaší propagaci, neboť za těmito slovy si stojím a myslím si, že někdy je potřeba dobrou službu chválit i více oficiálně, a nejen vám osobně.

Přeji vám do dalších let mnoho úspěchů.

S úctou Ing. Tomáš DušánekNapsat komentář