Budínek Bude!

S radostí Vám mohu oznámit, že jsme opět zahájili rekonstrukci prostor pro vybudování naší další dětské skupiny Žlutý ČÁP v Budínku!

Žlutý ČÁP je realizován v rámci projektu  reg. č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/16_132/0006616 a je spolufinancován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu zaměstnanost. Díky této podpoře Vám – rodičům malých dětí – budeme moci nabídnout opět příznivou cenu školkovného.

Důvodem realizace projektu je především dlouhodobá nedostačující kapacita dětské skupiny ČÁP-DOOSAN v Dobříši a zájem rodičů starších dětí o pokračování v docházce do dětské skupiny. Do Dobříše bychom rádi přenesli náš ověřený ,,model“ fungující již druhým rokem v Novém Kníně, kde jsou dvě dětské skupiny rozdělené dle věku dětí.

Oranžový ČÁP na Náměstí Jiřího z Poděbrad je určen dětem od 2 let a Zelený ČÁP v Sudovicích pak dětem od 3–4 let (od 1. 3. 2018 v nových prostorách). Děti si nejprve zvykají na ,,školkový režim“ a prostředí dětské skupiny, učí se zvládat nepřítomnost rodičů, základní sebeobsluze atd. v Oranžovém ČÁPU. 

Když se dětem i rodičům u nás líbí, mohou pak pokračovat v docházce do Zeleného. Tam je s otevřenou náručí čeká Jiřinka a její program plný nápadů, úkolů, dlouhých výletů, bahnění …, ale i program Začít spolu®.

Obdobný dvoustupňový model dětských skupin chceme postupně zavést i v Dobříši tak, aby letošní malí ,,absolventi“ ČÁP-DOOSAN mohli pokračovat v dětské skupině pro starší děti v Budínku.

Základní údaje o nově vznikající dětské skupině Žlutý ČÁP

Žlutý ČÁP: dětská skupina pro veřejnost dle požadavků zákona č. 247/2014 Sb.
Děti: určeno dětem zhruba od 3 let věku
Kapacita: 12 míst
Provozní doba: 7:00 – 17:00 hod.
Zajištění péče: 2 usměvavé lektorky
Zahájení provozu: 1. 7. 2018 (příp. dle potřeb rodičů)
Forma docházky: pravidelná (příp. příležitostná)
Cena: cca 1 500 Kč/měsíc
Zajištění obědů a zdravých svačinek je z naší strany samozřejmostí. 🙂 

Stejně jako při každé naší činnosti nabízíme rodičům komunikativní, vřelé a otevřené prostředí, kde se snažíme vždy o respektující přístup, tělesnou pohodu, bezpečí, zdravou výživu a partnerský vztah jak s rodiči, tak s dětmi v rytmu dne, roku, v rytmu života.

Na co se ale hlavně můžete těšit?

  • Zbrusu nové prostory v citlivě zrekonstruovaném stavení,
  • hned za prahem vstupních dveří tráva, kytičky, motýli … zkrátka příroda na dosah,
  • každodenní procházky po nerušných polních cestách k rybníku za labutěmi, do lesů za skřítky, na louky a k potoku za pulci, cahtání v řece Kocábě,
  • sběr bylinek, lučních kytiček a snad i prvních plodů v Zahradě,
  • péči o zeleninové a bylinkové záhonky,
  • krmení a poznávání lesní zvěře, využití lesního porostu a hájů k hrám, zábavě i poznání
  • … a možná i zvířecí kamarády.

Můžeme říci, že program bude ekologicky zaměřen, ale spíše bude dětem dána možnost trávit co nejvíce času v přírodě, být v kontaktu s živou půdou a poznávat její velkorysost.

Program bude obdobný jako v Zeleném ČÁPU, rozdělen do 4týdenních bloků, které se budou v průběhu měsíců a změn v přírodě měnit. Více o programu najdete na stránkách Zeleného ČÁPA.

Ať nás žlutá barva světla provází na našich cestách a do Žlutého ČÁPA přinese radost a veselí dětem, rodičům i nám všem.  

                                                                                              Míša Sarnovská
Kontakt: sarnovska.cap@seznam.cz (tel. 776 268 589)


Napsat komentář