ČAPí jaro

Krásné počasí nás v dubnu vytáhlo ven. Chodili jsme na procházky, trhali jsme pampelišky na medík, jezdili na výlety, pracovali na zahrádce, zasadili jsme brambory, zaseli semínka a starali jsme se o zvířátka.

Dobříšská Čápátka vyrazila na vycházku do anglického parku a vydala se na výlet do Mníšku pod Brdy. Zelená Čápátka si v Muzeu zlata v Novém Kníně vyzkoušela práci archeologa. Dozvěděla se spoustu zajímavostí. Děkujeme paní Lojínové za možnost projít “Cestou do hlubin času“.

Povídali jsme si o zvířátkách, jejich mláďátkách a jarních rostlinách. Žlutá Čápátka se vydala na návštěvu za zvířátky na Štéchův statek a také na botanickou vycházku.

V dubnu slavila svátek naše krásná Země. „My všichni jsme kamarádi, co svou Zemi máme rádi.“ Připomněli jsme si, jak o ní pečovat, aby nám dlouho vydržela, a jak je krásná.

Na konci dubna se u nás kouzlilo, čarovalo, tvořilo a malovalo a vařili jsme lektvary. Děti ze Zeleného ČÁPa slavnostně předaly čarodějnici Šiškulínu hasičům z Nového Knína, kteří jim na oplátku ukázali hasičský vůz a další techniku. Moc děkujeme. 🙂


Napsat komentář