Červen u Čápátek

Červen jsme zahájili oslavou Dne dětí, kterou si Čápátka pořádně užila. Čekalo na ně spousta her, odměn a dobrůtek. Běhalo se, foukalo, házelo, hledalo … 🙂
Svůj den slavili v červnu také tatínci a Čápátka jim přichystala pěkné dárečky.

Na návštěvu k nám přijela loutkoherecká skupina Zalezlíci, která si pro nás připravila divadelní představení O Palečkovi. Dětem se pohádka moc líbila.

Žlutá Čápátka se starala o svou krásnou zahradu, pozorovala včelky, v lese kontrolovala klády a stavěla mandaly. Pracovala na společném projektu „Dopravní prostředky“, povídala si o nich a vyrazila na výlet na letiště v Dlouhé Lhotě.

Oranžová Čápátka měla neobvyklý zážitek a přidala se ke školákům při nácviku evakuace školy. Čápátka si pak důkladně prohlédla hasičskou techniku a posadila se za volant hasičského auta.

Bílá Čápátka si povídala o umění a zkoušela napodobit pár známých soch. Zahrála si divadélko O perníkové chaloupce, slavila narozeniny nového kamaráda, užila si radovánky v dešti, cvrnkala si s kuličkami a vyrazila do lesa na houby.

Zelená Čápátka se společně vydala hledat poklad. Jeden za všechny a všichni za jednoho … děti mnoho úkolů splnily, podle mapy chodily a poklad od víly Vílenky objevily. U ohně si zazpívaly a na dobrotách pochutnaly.


Napsat komentář