Cesta za dobrodružstvím

Na 4. turnusu táborů jsme si užili mnoho zábavy. Během týdne jsme navštívili francouzský park u zámku Dobříš a nové prostory oranžérie, kde je vytvořena expozice Vody a Tajuplného lesa. Zde děti čekalo plno zábavných aktivit, nových informací a her. Dále zde byla zpřístupněna Galerie Zdeňka a Emilie Milerových, jejichž „Krtečka“ milují děti po celém světě.

Další naše cesta vedla do Hornického muzea Příbram, které je největším hornickým muzeem v České republice. Zde jsme si prohlédli parní těžní stroj a v dole Anna se projeli důlním vláčkem Prokopskou štolou k nejhlubší šachtě tohoto revíru. Také jsme se vydali na dobrodružnou pěší prohlídku do tajemného podzemí starých dolů. Na oběd jsme si zašli do stylové hornické hospůdky.

Když jsme necestovali, tak jsme ve volném čase při vyrábění výrobků z různých materiálů nebo při sportovních aktivitách procvičovali jemnou a hrubou motoriku. Poslední den byla pro děti připravena projížďka na koních a střelba z luku, což se jim velmi líbilo. Po celou dobu tábora probíhala celotáborová hra „Cesta za dobrodružstvím“, která vyvrcholila hledáním pokladu. Děti získaly na táboře nové zážitky, naučily se novým dovednostem a našly spousty kamarádů.


Napsat komentář