Informace o provozu dětských skupin ČÁP od 19. 10.

Vážení  rodičové dětí od ČÁPA,

tímto bych Vám chtěla sdělit několik podstatných informací, týkajících se provozu dětských skupin ČÁP. Nařízení vlády z 12. 10. 2020 se vztahuje pouze na školské zařízení, nikoliv na dětské skupiny spadající do resortu MPSV, odkud vnímáme podporu pro zachování provozů dětských skupin.

O otevření či uzavření provozu rozhodujeme my všichni a to svým chováním/respektováním pravidel a ohleduplností k druhým. Proto Vás prosím:

  • Všeobecně dodržujte pravidlo 3 R – myjte si ruce, dodržujte rozestupy, noste roušky/respirátory.
  • Dodržujte pravidla při vstupu do prostor dětské skupiny (max. 1 rodič v šatně, všichni s rouškou, rozestupy, dezinfekce rukou).
  • NEJDŮLEŽITĚJŠÍ: Nedávejte do dětské skupiny děti s jakýmkoliv náznakem nachlazení, rýmy, teplotou atd. Nebo pokud máte podezření, že jste byli v kontaktu s někým pozitivním na Covid-19.

I když budete muset do práce a ráno zjistíte, že se dítě necítí dobře, buďte ohleduplní k nám všem a zůstaňte s ním doma. Chápu, že je to v tuto chvíli složité, ale jen vzájemná ohleduplnost nám pomůže zpomalit průběh epidemie a zachovat službu péče o děti. Myslete prosím i na druhé. Až v případě minimální docházky provoz dané dětské skupin přerušíme.  

Tip: Co dělat na podzim? Můžete vyrazit s dětmi ven nasbírat šípky a u kamen je usušit. Uschlé plody dát do papírového pytlíku a válečkem rozdrtit (to děti baví :-). Máte pak čaj na zimní čas plný vitamínu C (šípek obsahuje 426 mg/100g, citron 49 mg/100g).

Pokusíme se i nadále pečovat o Vaše děti a jsme rádi, že nám v tom svou zodpovědností pomáháte!

Hezké dny v teple domova

Bc. et Bc. Michaela Sarnovská, ředitelka, o.p.s. ČAP


Napsat komentář