Listopad v Zeleném ČÁPU

Další měsíc tohoto roku máme za sebou. Vyráběli jsme lampičky a povídali si o světle a tmě. Vyprávěli jsme si o svatém Martinovi a hráli si příběh „Martin a žebrák“, při kterém jsme se učili rozdělit se s druhým o plášť. Následně jsme si říkali, jak nám je, když se s někým rozdělíme anebo když nám někdo něco dá. Učili jsme se svatomartinské písničky a probíhalo svatomartinské tvoření – kůň sv. Martina, Svatomartinský koláč…
Další téma tohoto měsíce se týkalo zvířátek v lese a jejich přípravy na zimu. Naučili jsme se básničku o ježkovi, cvičící básničku o veverce Čiperce. Díky hádankám jsme se dozvěděli spoustu zajímavých zpráv.
Od zvířátek jsme se přesunuli k pohádkám, konkrétně k té O Koblížkovi a O Červené Karkulce. Posledním tématem tohoto měsíce, které nám přesahuje až do prosince, byl Mikuláš. Povídáme si o tom, co je dobré, co špatné, co znamená, když se řekne „že zlobím“.
V měsíci listopadu jsme slavili hned dvoje narozeniny – Aničky a Šímy. Během oslav jsme oslavencům popřáli hodně zdraví, štěstí a spoustu kamarádů, předali malý dáreček a pochutnali si na malinových dortech.


Napsat komentář