Májové události

Květen byl událostmi nabitý. Začátkem května vyrazila Čápátka z Bílého, Zeleného a Žlutého ČÁPa na výlet. Vydala se autobusem do Selibova do Pohádkové kovárny. Zde jsme společně putovali z pohádky do pohádky, plnili úkoly, našli poklad, dozvěděli jsme se od kováře o místních líných čertech, vodnících, čarodějnici a strašidlech. Namalovali jsme si odlitky na památku, pochutnali si na řízku a užili jsme si venku bludiště s hádankami, oslíka, vláčky a spoustu dalšího. Celý výlet jsme si moc užili. 🙂

V květnu slavily maminky svátek a my jsme se na něj pilně připravovali a vyrobili jsme pro maminky dárky. Tvořili jsme i mnoho dalších věcí, stříhali jsme, vyráběli z keramické hlíny a hráli divadlo.

Jaro bylo v plném proudu, sluníčko svítilo a my měli plné ruce práce. Pečovali jsme o zahrádku, sbírali pampelišky na medík, starali se o zvířátka,… Zahrada nám krásně rozkvetla, už se moc těšíme, až ochutnáme první úrodu.

Vydali jsme se na výlet za zvířátky, pozorovali jsme žabky, hmyz, jarní kvítí. Z natrhaného šeříku jsme si uvařili výborný sirup, pochutnali jsme si na palačinkách s kvítky a na výborné limonádě.

Bílá Čápátka vyrazila na poznávací výlet do lesa. Naučili jsme se rozeznávat jahodníky a borůvčí, ochutnali jsme šťavel kyselý, pozorovali různé broučky a zkoumali šišky a jejich semínka. Nechybělo ani tvoření. Z přírodních materiálů jsme si vytvořili štětce a jako barvu jsme použili bláto. Vznikly nám krásné obrázky.

Dělali jsme také kytičkový pokus, při kterém jsme pozorovali, co se stane s odkvetlou pampeliškou, když ji ponoříme do vody – výsledek nás velice překvapil. Už se moc těšíme na další zážitky. 🙂


Napsat komentář