Ohlédnutí za příměstskými tábory 2018 a přípravy na letošní prázdniny

Loňskými tábory s ČÁPEM nás provázely příběhy knižních hrdinů. Děti s nimi prožívaly jejich úžasná dobrodružství – cestovaly po hvězdách s Malým princem, zažívaly mnohá vesmírná dobrodružství, nahlédly do světa mystických Keltů, krotily divoké tury, tvořily náramky ze zubů a kostí pravěkých šelem, podařilo se jim vystopovat zubra!, pronikly do tajů života severoamerických indiánů a lovců kožešin na Divokém západě… a ještě spoustu dalších dobrodružství.

Tři prázdninové týdny s námi strávilo dohromady 74 dětí. Podle ohlasů dětí a zpětné vazby od rodičů se tábory opět vydařily. Děti po zkušenostech z jednoho turnusu na táboře chtěly chodit i další týdny a na tábor se těšily. 🙂 A to je pro nás ta největší odměna a hnací motor do budoucna.

Jako největší společenský význam vnímáme, že se nám během těchto třech týdnů opět podařilo v Dobříši vytvořit inkluzivní prostředí pro děti se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním. Celkem se jednotlivých turnusů zúčastnilo 7 dětí s určitým znevýhodněním.

V neposlední řadě bych chtěla moc poděkovat všem asistentům a vedoucím na táboře, partě studentů, kteří opět odvedli skvělou práci. Dokázali pro děti vymyslet atraktivní program a vytvořit atmosféru, díky níž se děti na tábor těšily.

Pro letošní letní prázdniny připravujeme 3 turnusy s kapacitou 30 dětí v těchto termínech:

  1. turnus: 8. – 12. července
  2. turnus: 15. – 19. července
  3. turnus: 22. – 26. července

UPOZORNĚNÍ: Všechny termíny jsou již obsazeny.

Přeji Vám do nového roku kromě jiného mnoho humoru a z něj pramenící pozitivní energie. Těším se na setkání s Vámi a s Vašimi dětmi opět o letních prázdninách. 🙂

Silvie Pilecká, koordinátorka projektu Příměstských táborů s ČÁPEM


Napsat komentář