Po stopách Lovců mamutů

Tématem 2. turnusu tábora s ČÁPEM je „Po stopách lovců mamutů“.

V pondělí budeme z šifer a indicií skládat dohromady příběh třech kmenů, které spolu žily v míru a hojnosti do té doby, než přišlo období sucha a hladu. Tyto okolnosti je donutily se vydat na cestu za přežitím …

Úterý bude probíhat v ryze tvůrčím duchu, budeme vyrábět náhrdelníky z kostí a zubů divokých pravěkých šelem a dále tvořit malby pomocí otisků rukou tak, jak to dělali pravěcí lidé.

Ve středu podnikneme výpravu do mladší doby železné, a to konkrétně za divokými a mystickými Kelty a jejich kulturou. Pojedeme vlakem do Národního muzea v Praze a prohlédneme si jednu z nejrozsáhlejších archeologických sbírek v Evropě týkající se bohatého dědictví laténské kultury. Ta je úzce spojena s Kelty. Kromě spousty krásných  bronzových šperků (holky si přijdou na své), sošek, mincí, zbraní (to bude zase něco pro kluky) budeme mít možnost si prohlédnout opukovou hlavu Kelta – jeden z nejvzácnějších předmětů ze sbírek Národního muzea.

Ve čtvrtek se vypravíme do Brodců krotit divoké koně. Pokud budeme mít štěstí a cestou vystopujeme zubra, pokusíme se zkrotit i tohoto divokého tura.

V pátek si vyzkoušíme střelbu prakem, hod oštěpem a střelbu z luku. Také se pokusíme rozdělat oheň třením, jak to dělal pravěký člověk. Držte nám palce, pokud se nám to podaří, ugrilujeme si něco dobrého na zub. 🙂

Přeji Vám i Vašim dětem mnoho pohodových prázdninových dnů plných sluníčka.

Silvie Pilecká


Napsat komentář