Zahradničení, zvířátka a výlety

Květen nám nachystal spoustu zážitků. Maminky slavily svátek a my jsme si povídali o rodinách a také etiketě a vytvořili jsme pro naše maminky krásné dárky.

S velkou chutí jsme se vrhli do jarních prací na zahradě. Trhali jsme pampelišky do pampeliškového medíku, zalévali jsme kytičky, přesazovali rajčátka a už se těšíme na dobroty, které nám na zahrádce vyrostou.

Každý den jsme vyrazili na procházku a užívali si sluníčka. A když občas sprchlo, vůbec nám to nevadilo. Hodně času jsme strávili v lese, kde jsme si povídali s lesním pedagogem panem Máchou. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavého o lese, zvířátkách a jejich stopách a také jsme měřili stromy. Náramně jsme si to užili, moc děkujeme.

Žlutá Čápata okoukla, jak roste stromek, který zasadila na podzim. Zahráli jsme si spoustu her, užili si „bojovku“, stavěli jsme domečky pro skřítky a vyrobili si krásné lesní propriety. Poznávali jsme a také vyráběli zvířátka a rostlinky, které žijí a rostou kolem naší školky.

Byli jsme na výletě ve Strži a v Čechově stodole v Bukové, kde nás čekal svět skřítků, pokladů a českých pověstí. Pan sokolník nám ještě ukázal své dravce, které jsme si mohli dokonce pohladit. Byl to ohromný zážitek. 🙂


Napsat komentář