Letní jízda Českem – 5. turnus táborů

Tento týden se nesl v duchu České republiky a byla to totiž opravdová „Letní jízda Českem“. Za celý týden jsme se toho o Česku mnoho dozvěděli, veškeré informace jsme si zaznamenávali do svých deníčků, kam jsme také lepili fotografie na památku. Kromě poznávání České republiky a tvoření deníčku jsme také hodně cvičili, tancovali, hráli hry, chodili na procházky, bavili se a užívali společné dny. 

Každý den jsme zažívali nová dobrodružství a plnili různé úkoly, které naše lektorky připravily – například jsme se zavřenými oči ochutnávali různé dobroty a hádali, co to je. Byl pro nás přichystán skvělý koncert od skupiny Strangers band nebo jsme vyrazili po vyznačené trase na šipkovanou s úkoly.

Během týdne jsme si užili i zajímavé exkurze a přednášky. Navštívili jsme expozici Chodící Dřevo Dobříš; Farma jedné ženy, kde se děti mohly povozit na oslíkovi, vidět a slyšet o kozách nebo se podívat na cvičeného pejska. Při celodenním výletu jsme se podívali do Hornického muzea Příbram, kde jsme se i svezli vláčkem a podívali se na parní stroj dolu Anna. Ve čtvrtek za námi dorazil Ondra a přivezl své sovičky, o kterých dětem vyprávěl.

Parádní jízdu Českem jsme zakončili párty, jak se patří. Udělali jsme si společnou diskotéku, dostali jsme sladkou odměnu v podobě dortu, dostali jsme krásné dárečky a také si balonky v barvě trikolory odnesli domů.


Napsat komentář