Příroda kolem nás s pohádkovým nádechem

V průběhu tohoto týdne jsme nejen poznávali přírodu kolem nás, ale učili jsme se také přírodu chránit a chovat se k ní s respektem.

První den jsme poznávali naše nové kamarády, hráli jsme různé seznamovací hry a společně jsme si v rámci divadelní dílničky osahali různé přírodní materiály a výrobky z nich. Nechybělo ani malování na obličej přírodními barvami a výroba pohádkových kostýmů. Druhý den probíhalo vyrábění z hlíny a bylo to velmi uklidňující. Odpoledne jsme navštívili muzeum vody, kde jsme se díky společnosti VHS Dobříš spol. s r.o. naučili, jak správně zacházet s vodou v domácnosti, a vyrobili jsme si nezávadná mýdla.

Třetí den jsme si vyzkoušeli opravdovou lesní jízdu na koni, stříleli jsme z luku a pan lesník Jakub nás provedl lesem, kde nás učil, co vše lze v lese pouhým okem rozpoznat. Ve čtvrtek se nám díky panu rybáři – rybniční správě Colloredo-Mannsfeld podařilo ulovit pár kapříků, které jsme si osahali – a řeknu Vám, opravdu byli slizcí, ale roztomilí. Odpoledne jsme si zahráli klasickou „šipkovanou“, kterou jsme zakončili sladkou palačinkou v zámecké restauraci Dobříš.

Poslední den se nesl ve znamení sportu, děti si vyzkoušely tenisové aktivity, jógu, všestranné hry i zábavné soutěže. Nakonec jsme se odměnili krásnými dárečky. A že s poznáváním přírody je spojený také zdravý pohyb na čerstvém vzduchu, jsme prokázali každodenní vydatnou chůzí. Nikomu však nevadila a větu „Kdy už tam budeme?“ jsme téměř nezaznamenali.


Napsat komentář