Zelený ČÁP roztáhne křídla a …

Díky finanční podpoře získané v roce 2017 v rámci projektu ČÁP Sudovice z Evropského sociálního fondu – Operačního programu zaměstnanost zahájí 1. března 2018 provoz nová dětská skupina Zelený Čáp (původně dětské centrum). Cílem tohoto projektu je pomoci rodičům skloubit péči o děti s pracovními povinnostmi.

„Zamáváme křídly a přeletíme z jednoho hnízda do druhého.“ Ale nebojte, není to nikam daleko. Stále zůstaneme v naší krásné části Nového Knína, která se nazývá Sudovice, v blízkosti dvou rybníků plných ryb, žab, kačenek, čápů a volavek, polí, luk a lesů, ve kterých se schovávají srnky, jeleni, zajíci, broučci, včelky… Je to jen pár metrů od současného zeleného domečku – ten oranžový s modrými okny. 

Co na nás čeká? Větší a úplně nové prostory, krásně prosluněné místnosti s výhledem na sudovické lesy a rybník, více místa na naše hry, vlastní prostor pro jídelnu, ložnici a hernu, velké množství výstavních ploch (sítí), na kterých se pochlubíme našimi výrobky, obrázky, … a v neposlední řadě možnost tvorby center aktivit v rámci vzdělávacího programu Začít spolu ®.

Co teď děláme? Vybíráme koberec, nábytek, nádobí, příbory, barvy, výstavní sítě, doplňky, didaktické hračky, hry, knížky, …

Co se bude dít? Budeme nakupovat nový nábytek, koberce, vybavení, materiály na tvoření a výrobu, doplňky atd. V nejbližší době začneme shánět krabice a tašky, do kterých dáme naše současné hračky, materiály, vybavení, knížky … zkrátka balení, balení a opět balení… a nakonec dlouho očekávané stěhování do nové zelené Čapí pobočky v Sudovicích v oranžovém domku s modrými okny. 

Jiřina Šlapáková


Napsat komentář