1. turnus Táborů s ČÁPEM 2019

S letošními tábory s ČÁPEM budeme vlastně pořád Na cestě: nejprve se vypravíme křížem krážem po celé naší planetě Zemi, poté se jako Robinsoni budeme prodírat tajemnou a neprostupnou džunglí na pustém ostrově a nakonec nás čeká cestování časem. 

V pondělí se vypravíme do Asie, v Indii budeme hledat posvátnou řeku, možná se cestou stavíme v Tibetu, kde ale nebudeme moct zůstat 7 let jako pánové Harrer a  Aufschnaiter, protože už na nás budou čekat další dobrodružství v zemi vycházejícího slunce Japonsku. Naučíme se jíst hůlkami a luštit šifry schované ve znakovém písmu. 

V úterý nás čeká  v Austrálii závod s protinožci, pozor na hady a další australskou faunu! Vzhledem k náletu sarančat budeme nuceni opustit australský kontinent a vydat se do Jižní Ameriky. Cestou prozkoumáme Tajemství mořských hlubin po stopách Jacquesa Cousteaua….

Ve středu se vypravíme vlakem na celodenní výlet do Nové Vsi pod Pleší. 🙂 Vzhledem ke spoustě dobrodružství uplynulých dvou dnů se tento výlet může na první pohled jevit jako nezáživný, ale pozor! My pojedeme do muzea Trabantu, který procestoval celý svět. A navíc to z Nové Vsi vezmeme rovnou do Afriky, kde nás čeká luštění tajné šifry z hieroglyfů.

Ve čtvrtek se zaposloucháme do Volání divočiny, osedláme divoké koně a budeme se hnát s větrem o závod severoamerickou prérií, setkáme se s indiány se skalpy u pasu i greenhorny bez skalpů. Zastavíme se až na kozí farmě, kde možná osedláme i osla. Lukostřelba nás tento den nemine.

V pátek se vracíme domů do Evropy, čeká nás tvůrčí dopoledne pod Eifellovou věží a možná zmrzlina v cíli naší cesty. 🙂

Přeji Vám mnoho pohodových prázdninových dnů plných sluníčka a dobré nálady. 🙂

Silvie Pilecká


Napsat komentář